Play pojačava Real

Facundo Campazzo želja Reala

Midhat Šljivak

Košarkaši madridskog Reala u prošloj sezoni su ostali bez naslova u Euroligi u ACB ligi.

Maccabi iz Tel Aviva i Barcelona su bili bolji u finalima, a rukovodstvo kraljevskog kluba za narednu sezoni priprema tim koji bi ponovo mogao napasti evropski tron.

S obzirom da je ekipu napustio američki playmaker sa hrvatskim pasošem Dontaye Draper, pozicija rezervnog razigravača je ostala upražnja.

Ipak, Kraljevi su pojačanje pronašli u Argentini. Pokazali su veliki interes za dovođenje playmakera Facunda Campazza, koji nastupa u prvenstvu Argentine za ekipu Penarola.

Omaleni 23-godišnji playmaker je i standardan član reprezentacije Argentine, te bi svakako Realu donio novu dimenziju u igri, jer više gleda kako asistirati, nego kako poentirati.

Promo

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.