SP za odbojkaše

Kovačev Iran presudio njegovoj Srbiji

Odbojkaška reprezentacija Srbije, koja je prije ovoga susreta izgubila sve šanse za plasman na jedno od tri prva mjesta grupe E, poražena je sa 3:1 u setovima od selekcije Irana.

Od početka meča, reprezentacije Srbije i Irana su vodile veliku borbu. Nijedna ekipa nije uspjela da ostvari ubjedljiviju prednost, pa je prvi set na razliku u svoju korist okončao Iran rezultatom 27:25.

Ipak, u narednom setu izabranici Igora Kolakovića zaigrali su malo angažovanije, a bolja realizacija napada donijela im je pobjedu u drugom setu rezultatom 25:22. Nažalost to je bilo se što je selekcija naših istočnih komšija uspjela da napravi.

Iako su u trećem setu pružili dobar otpor Iranci su slavili sa 25:22, dok je trijumf Irana ovjeren pobjedom u četvrtom setu od 25:18.

U preostala dva susreta Finska je lako savladala Bugarsku s maksimalnih 3:0, dok je u reprizi prošlog finala Svjetskog prvenstva Brazilci savladali Rusiju s 3:1.