Fudbalska asocijacija Azije (AFC) kaznila je selektora Sjeverne Koreje Yun Jong-Sua suspenzijom od godinu dana zbog njegovog "napada" na sudije nakon poraza njegove selekcije u finalu Azijskih igara.
AFC je konstatovao da se selektor Sjeverne Koreje nije ponašao u skladu sa pravilima kako bi se trebao ponašati jedan fudbalski učitelj.
Suspenziju nije zaradio samo selektor. Reprezentativac Sjeverne Koreje Kim Yong-Il suspendovan je na pola godine zbog njegovog ponašanja nakon što je zaradio crveni karton.
Napomene radi, 2. oktobra u Incheonu Sjeverna Koreja je poražena od najljućeg mogućeg rivala, Južne Koreje, sa minimalnih 1:0. Južna Koreja je do pobjede stigla golom u posljednjoj minuti drugog produžetka.
Promo
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Stvari se mijenjaju
Slavlje na Kosovu, uspjeli su - Španci im se predali i prvi put ih "priznali"!
Na društvenim mrežama
Oglasio se Avdić, baš kao svojevremeno Baždar!
Sport i politika ne treba da idu ruku pod ruku, ali u Srbiji to je svakodnevnica
Opći haos nastao u Srbiji zbog promjene stadiona za utakmicu sa Albanijom: "Za sve je kriv Vučić..."
Očito je zadovoljan saradnjom u redovima Zmajeva
Adis Bećiragić u svoj klub doveo reprezentativca Bosne i Hercegovine! · Zvanično
Donio odluku