jemački šestoligaš Greifswalder SV 04 potražuje oko 60.000 eura od aktuelnog pravaka Evrope!
Prema pisanju Ostsee-Zeitung ovaj mali klub želi inkasirati pomenutu svotu na ime "solidarnosti" koja je regulisana FIFA-inim pravilima, a zbog fudbalskog "školovanja" Tonija Kroosa.
Prema pomenutim pravilima klub koji je "školovao" igrača ima pravo na 0,25% od obeštećenja po sezoni, dok je procenat za svaku sezonu nakon 16. godine 0,5% od ukupne sume.
Kroos je ovoga ljeta iz redova Bayerna za oko 30 miliona eura prešao u Real Madrid, a njemački šestoligaš želi svoj dio kolača koji mu pripada prema pravilima FIFA-e.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Džikić je poznat po mislu za ironiju
"Ja sam Srbin, to je zemlja inače poznata po savršenom miru i strpljenju"
Ponovo je bio bez dlake na jeziku i isprozivao Piksija kao nikad prije
Ovakav udar na režim se ne pamti! Zbog ovih riječi Rade Bogdanović više neće moći na TV ekrane
19-godišnjak pred sjajnim potpisom
Srpska zvijezda uzima pasoš bratske zemlje - "Djed mu je to omogućio"
Sport i politika ne treba da idu ruku pod ruku, ali u Srbiji to je svakodnevnica
Opći haos nastao u Srbiji zbog promjene stadiona za utakmicu sa Albanijom: "Za sve je kriv Vučić..."
Zakopane ratne sjekire?