Rijetko viđena serija bez poraza

Svi su pokušali, ali niko nije uspio pobijediti Želju

Željezničar se može pohvaliti da je tim koji je uspio ostati neporažen u petnaest uzastopnih utakmica protiv sve i jednog protivnika u Premijer ligi BiH.

Posljednji poraz su Plavi doživjeli na svojoj Grbavici drugog novembra prošle godine, kada su izgubili od Sarajeva rezultatom 2:1.

Nakon toga je Željezničar odmjerio snage sa svim svojim protivnicima u ligi i napravio ono što je malo ko očekivao. Svi su pokušali, ali niko nije uspio pobijediti tim sa Grbavice.

Serija je počela Travniku, kada je Željezničar remizirao sa istoimenim domaćinom rezultatom 0:0. Nakon toga, redom su padali Čelik, Olimpic, Slavija, Drina, Vitez, Zvijezda, Borac, Velež i Mladost.

Plavi su 'preživjeli' tri najteža gostovanja: Na Pecari, Pod Bijelim Brijegom i na Koševu. Sva tri puta su momci Milomira Odovića osvajali po jedan bod.

Potražite više informacija na temu WWin liga BiH:

Daleko od toga da Željo nije pravio i kikseve, jer se takvim definitivno mogu nazvati dva uzastopna remija na Grbavici protiv Radnika i Slobode. 

Kada se sve sabere i oduzme, hrabra ovosezonska generacija Plavih je zavidnom i rijetko viđenom serijom pozitivnih rezultata pokazala da ima kvalitet, u koji su mnogi sumnjali prije nekoliko mjeseci.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.