Olimpijski prvak Kenijac Samuel Wanjiru slavio na londonskom maratonu u vremenu 2:05:10 sata.
Wanjiru je za deset sekundi ostavio Etiopljanina Tsegayea Kebedea, koji je na Olimpijskim igrama u Pekingu bio bronzani
Dvostruki svjetski prvak Marokanac Jaouad Gharib morao se zadovoljiti trećim mjestom, iako je važio za najvećeg favorita.
Spomenimo i to da je u ženskoj konkurenciji drugu godinu zaredom slavila njemačka atletičarka ruskog porijekla Irina Mikitenko (2:22:11), koja je iza sebe ostavila Britanku Maru Yamauchi (2:23:12) i Ruskinju Lilju Šobuhovu (2:24:24).
Promo
U novoj opremi do novih pobjeda
OFK Vida iz Gradačca uz Mozzart do višeg ranga
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Sprema se spektakl
Srbiju 'potresla' vijest o Nikoli Jokiću - Ono što se priča djeluje nerealno
Opet ih je naljutio
Albanci ne dolaze u Beograd zbog Vučića, u Srbiji lude: "Diktator..."
Ne računaju na njega