Šetkić poražen

Šetkić ispao u prvom kolu kvalifikacija Wimbledona

Bh. teniser Aldin Šetkić poražen je u prvom kolu kvalifikacija za Wimbledon. On je s 2:1, po setovima 7:6, 4:6 i 9:7 poražen od ruskog tenisera Aslana Karatseva.

Dosta neizvjesnu borbu je donio ovaj meč, a na kraju je ruski teniser bio prisebniji u odlučujućim trenucima.

Prvi set je dobio nakon 51 minutu igre sa 7:6, da bi Aldin uzvratio u drugom setu, gdje mu je jedan break na otvaranju bio dovoljan za osvajanje seta (6:4).

Ključni trenutak u odlučujućem trećem setu desio se u 16 gemu. Šetkić je izgubio servis, te je Rus ovaj set dobio sa 9:7 za pobjedu i prolaz dalje.