Serie A, 34. kolo

Veličanstveni Ibrahimović za titulu Intera

Adnan Beganović

Fudbaleri Imtera napravili su još jedan korak ka obrani naslova prvaka, pobjedivši večeras Lazio na San Siru sa 2:0.

Prvo poluvrijeme susreta na San Siru nije donijelo spektakularnu igru. „Nebeskoplavi“ više su se orjentisali na čuvanje vlastite mreže nego na ugrožavanje protivničke.

Međutim, u drugom dijelu „budi“ se „spasitelj“ Mourinha i  njegove momčadi, sjajni Zlatan Ibrahimović, koji prvo u 58. minuti postiže pogodak za 1:0. a zatim 12 minuta kasnije fenomenalno gura loptu u prostor Muntariju, koji izbjegava opsajd zamku, te izbija sam pred golmana Lazija i postiže pogodak za konačnih 2:0.

Onom pobjedom Inter je pobjegao Milanu na 10 bodova, a „rossoneri“ sutra gostuju kod Catanije.