FK Velež se saopštenjem za javnost izvinio predsjedniku Olimpica Nijazu Graciću.
Gracić je fizički napadnut u Mostaru na današnjem meču Veleža i Olimpica (1:2), a bilo je neugodnih scena i nakon utakmice, pošto su navijači Veleža bili blokirali izlaz iz klupskih prostorija.
U saopštenju za javnost FK Velež se navodi:
Upravni odbor Fudbalskog kluba Velež ovim putem želi iskazati žaljenje zbog nemilih događaja koji su se desili za vrijeme i nakon utakmice našeg kluba i Olimpica.
Također koristimo priliku da se izvinemo našim sportskim prijateljima iz Sarajeva zbog neugodnosti na stadionu u Vrapčićima, a posebno predsjedniku Nijazu Graciću zbog fizičkog nasrtaja na istog. Izražavamo žaljenje što neodgovorni pojedinci na ovakav način blate ime Veleža, te se nadamo da će se isti što prije odstraniti sa sportskih terena.
Članovi Upravnog odbora su nakon večerašnje utakmice donijeli i jednoglasnu odluku da podnose neopozive ostavke. Pozivamo sve one koji misle da mogu bolje doprinijeti funkcioniranju kluba da preuzmu odgovornost i preuzmu kormilo kluba.
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Forgač nokautirao Abea
Bivši borac pravio nered, a zatim se pojavio šef FNC-a - Šaka, nos, patos...
Specijalni pred novom avanturom
Mourinho prodao čast zbog novca, izbor novog kluba sve govori: "Bijedniče, zar ćeš tamo otići?"
Evo o čemu je riječ
Džikića je jedno pitanje posebno iznerviralo nakon poraza od Bosne i Hercegovine
Dosta toga je jasnije