Postigao nova dva pogotka

Sammer se našalio: Lewandowski je u krizi

Robert Lewandowski nastavio je sa fantastičnim partijama u dresu Bayerna.

Minhenski klub je u okviru 7. kola Bundeslige savladao Mainz na gostujućem terenu rezultatom 3:0, a za prvi i drugi pogodak pobrinuo se Lewandowski.

Obzirom da je poljski napadač u utorak zabio pet komada u devet minuta, sportski direktor kluba Mathias Sammer našalio se nakon današnjeg skromnijeg učinka.

"Da, Lewandowski nam je u krizi. Zabio je samo dva gola u 12 minuta", rekao je kroz smijeh Mathias Sammer.

Forma Lewandowskog predstavlja veliku prijetnju za Dinamo uoči utakmice Lige prvaka. Statistika pokazuje da u Bundesligi zabija svakih 42,8 minuta.