Svoj premijerni nastup pred domaćom publikom fudbalski klub ''Mladost'' Doboj - Kakanj će imati u subotu u 13:30 h sa ekipom Sarajeva u okviru 13. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.
Na stadionu u Doboju izvode se završni radovi na uređenju travnjaka, postavljanju stolica, kako bi Doboj bio spreman da ugosti aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine.
U Kaknju vlada euforija pred ovaj susret, sve je podređeno ovom historijskom danu za FK ''Mladost'' , ali i grad Kakanj, jer će se u MZ Doboj (Kakanj) odigrati premijerna premijeligaška utakmica.
Nakon 12 odigranih kola ekipa Ibre Rahimića je na devetoj poziciji sa 16 osvojenih bodova, te nakon slavlja protiv Drine i Travnika sa dosta optimizma dočekuje svoj naredni susret.
"O važnosti utakmice nije potrebno govoriti, dovoljna je činjenica da ćemo dočekati prvaka države.U toku ove sedmice odmorili smo ključne igrače kroz Kup, izuzev Hadžića, Musića i Ramovića odmorio sam sve igrače koji će konkurisati za početnu postavu protiv Sarajeva. Vjerujem da ćemo jednom dobro igrom i požrtvovanošću izboriti pozitivan rezultat. Rasterećeni smo što se pritiska tiče jer igramo protiv prvaka i svaki rezultat u kojem nećemo izaći kao gubitnici je odličan za nas", rekao je Ibro Rahimić.
Jedan od najboljih pojedinaca ekipe iz Kaknja je sjajni defanzivac Senad Karahmet.
"Svaka utakmica u ovoj sezoni je jako bitna za nas budući da na kraju sezone čak šest timova napušta ovaj rang takmičenja. I u ovu utakmicu ćemo ući sa 200 posto svojih mogućnosti, borit ćemo se za svaku loptu i svaki centimetar terena i vjerujem da Sarajevu neće biti nimalo lako u subotu, jer i mi imamo motiv više budući da tek u 13 kolu igramo prvu domaću utakmicu pred našim navijačima", rekao je Senad Karahmet.
Rahimić i njegovi pomoćnici imaju na raspolaganju sve igrače za susret sa Sarajevom osim povrijeđenog Adnana Hrelje.
Premijerni premijerligaški meč Mladosti na stadionu u Doboju sudit će Bjelica Vladimir iz Istočnog Sarajeva, sa pomoćnicima Ibrišimbegović Senadom iz Travnika i Lazić Damirom iz Brčkog. Četvrti sudija bit će Spahalić Samir iz Mostara. Delagat ovog susreta je Idrizović Haris (Konjic), a posmatrač suđenja Blažević Antonio (Višići). Cijena ulaznice za zapadnu tribinu je 5,00 KM, a za sjevernu 7,00 KM.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Teške optužbe iz Prištine
Jači i od Vučića! Ovo je srpski moćnik iz sjene koji Kosovo drži u šaci: "Drži nas kao taoce"
Pomaže Rossonerima i van terena
Modrić pokazao Ibrahimoviću pravo lice i već "završio" Milanu novo pojačanje i to iz Real Madrida
Turci donijeli veliku vijest
Jose Mourinho zapečatio sudbinu Dominiku Livakoviću?! "Nećeš braniti zato što si..."
Magija na Mokrom Docu