Košarkaši Albe osvojili su Kup Njemačke nakon što su u finalu pobijedili Bayern sa 67:65.
Dva najbolja njemačka kluba odmjerili su snage u finalnom meču, a na kraju je Alba u neizvjesnih 40 minuta ostvarila tijesnu pobjedu.
Susret je donio mali broj poena. Prva dionica je pripala Albi (13:11), da bi Bayern u drugoj nadigrao Berlince, pa je na poluvremenu vodio 34:25.
Bayern je ubacio samo devet poena u trećoj dionici, pa se Alba u potpunosti vratila, te na kraju došla do velike pobjede.
Bh. košarkaš Elmedin Kikanović vodio je Albu d pobjede sa 19 poena, dok je Taylor dodao 18 poena. U timu Bayerna B. Taylor je ubacio 14, a Savanović 13 poena.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Teške optužbe iz Prištine
Jači i od Vučića! Ovo je srpski moćnik iz sjene koji Kosovo drži u šaci: "Drži nas kao taoce"
Simanić se osjeća izdanim