Na atletskom dvoranskom mitingu u Istanbulu nastupe je zabilježilo pet bh. sportista.
Najbolju poziciju ostvario je Mesud Pezer, naš najperspektivniji bacač kugle, koji je imao najbolji hitac od 19.80 metara i na taj način osvojio drugu poziciju na mitingu.
Pored Pezera, razloga za zadovoljstvo imali su Rusmir Malkočević i Tanja Marković. Iako je utrku na 400 metara završio „tek“ na petoj poziciji, Malkočević je rezultatom 48,92 sekunde postavio novi državni rekord u zatvorenom.
S druge strane, Tanja Marković u skoku u dalj ponovila je državni rekord u zatvorenom (5.71 metar) ostvaren prije nekoliko dana u Novom Sadu i naposlijetku je osvojila treću poziciju.
Od naših sportista nastupili su još Abedin Mujezinović i Borislav Dragoljević, naši predstavnici na 400 metara, koji su svoj nastup u Istanbulu okončali na 14, odnosno 17. poziciji.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Oproštajan intervju od Reala
Modrić za kraj otkrio istinu koju je u sebi godinama nosio: "Sad to mogu reći"
Teške optužbe iz Prištine
Jači i od Vučića! Ovo je srpski moćnik iz sjene koji Kosovo drži u šaci: "Drži nas kao taoce"
Čeka nas dosta uzbuđenja