Košarkaši Cleveland Cavaliersa trijumfovali su sa 108:89 protiv Toronta i u drugom meču finala Istočne konferencije.
Cavsi su bez problema upisali prvu, a potom i drugu pobjedu u finalnoj seriji, te če se sada serija prebaciti u Kanadu.
Prvih 12 minuta protiče u izjednačenom ritmu, a domaćin je na prvu manju pauzu otišao sa plus dva (30:28).
Kako se bližio kraj prvog dijela, tako je igra Cavsa bila sve efikasnija, a odbrana Raptorsa sve slabija. Na poluvremenu Cleveland je imao do tog trenutka maksimalnih 14 poena prednosti (62:48).
U jednom trenutku u pretposljednjoj četvrtini je bilo i 19 razlike, a na kraju iste je rezultat glasio 86:69. Posljednji period igre pripao je također Cavsima, koji su na kraju slavili sa uvjerljivih 108:89.
Kyre Irving je sa 26 poena bio najefikasniji u timu Cavsa, a najbolji LeBron James sa triple-double učinkom, pošto je ubacio 23 poena uz 11 asistencija i 11 skokova. Na drugoj strani DeMar Derozan je ubacio 22 poena.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ne onako kako se mislilo u prvi mah
FIBA iznenadila bh. navijače: Meč Bosna i Hercegovina - Poljska igra se u neobičnom terminu · Zvanično
Ne žele ga gledati u Kataru
Srbi 'završili karijeru' Aleksandra Mitrovića: "Sram te bilo"
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Novi poraz 'Psihopate'
Vaso Bakočević došao u Zagreb, uzeo lovu i otišao kući uz nevjericu na licima ljudi
Specijalni pred novom avanturom