Slovenački odbojkaš Jan Klobučar zaražen je zika virusom tokom priprema reprezentacije u Brazilu.
Kako pišu "Slovenske novice", Klobučar je pri povratku u Sloveniju dobio visoku temperaturu te je imao i jake bolove u mišićima.
List još dodaje da ostali odbojkaši nisu imali slčne simptome.
Zika virus trenutno je aktuelan u zemljama Sjeverne i Južne Amerike. Domaćin ovogodišnjih Olimpijskih igara Brazil je epicentar epidemije ovog virusa kojeg prenose komarci i kojeg je Svjetska zdravstvena organizacija okarakterisala kao globalnu prijetnju.
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Bh. sudija na udaru Francuza
Irfan Peljto na nezapamćenom udaru, poznata lica bez dileme: "Ovo što je uradio je sramota"
Ostoja Mijailović je sve rekao
Muk za navijače Partizana: Grobari su večeras shvatili ko je i šta je Aleksandar Vučić
Prvi čovjek Dubaija ne krije emocije prema Studentima i glavnom gradu BiH
KK Bosna će igrati Euroligu: "Želim pomoći Sarajevu"
Ogroman broj skauta na utakmici
Partizan će zaraditi nestvarne cifre, velikani dolaze po djecu iz Humske i ruše se svi rekordi
Deco lično stigao po njega