Trideset igrača pojavilo se na današnjoj prozivci FK Sloboda

FK Sloboda kreće sa pripremama

FK Sloboda danas kreće sa pripremama za narednu sezonu u kojoj će ponovo pokušati izboriti plasman u Evropu.

Sakib Malkočević na raspolaganju ima trideset igrača među kojima će se tražiti tim za pobjede u narednoj sezoni. Na današnjoj prozivci FK Sloboda se nije pojavio očekivani Muamer Zoletić, dok su Emir Kasapović i Elmir Kuduzović bili prisutni, ali nisu trenirali.

Od novih imena sa potpisanim jednogodišnjim ugovorom se pojavio Admir Ćehajić iz prvoligaša Omladinca (Mionica), dok se na probi pored nekolicine igrača iz nižerazrednih klubova, te povratnika sa posudbe, našao odbrambeni dvojac iz Srbije Predrag Papaz (posljednja sezona u Češkoj) i Zdravko Savić (posljednja sezona u Slovačkoj). Načelni dogovor sa menadžmentom kluba postigao je i Senad Mujić (Laktaši) koji nije trenirao zbog zdravstvenih problema.

Sakib Malkočević ekipi je priključio i mlade igrače iz juniorskog i kadetskog pogona koji će pokušati izboriti mjesto u seniorskom timu.

"Očigledno je da postoji dosta nepoznanica, ali se nadam da ćemo to uspješno rješavati u hodu. Trebat će nam određeni period da iskristaliziramo ko od igrača će ući među onih 25 koji će konkurisati za prvi sastav. Kao i svake godine probat ćemo neke igrače, a sa nekima potpisati ugovore na osnovu poznatih kvaliteta.",  istakao je Malkočević.

Ekipa će u Tuzli trenirati do 10. juna kada se putuje na turnir u Čakovec, odakle će se uputiti prema destinaciji gdje će se obaviti glavni dio priprema, a tačno mjesto, te eventualni protivnici će se znati do polaska na spomenuti turnir.

Podsjetit ćemo da su nakon isteka ili raskida ugovora po završetku prošle sezone Tušanj napustili Nikola Mikelini, Ilija Prodanović, Adnan Jahić, Muhamed Omić i Damir Tosunović.

Promo

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.