Premijer liga BiH

Mladost osvojila bod u Vitezu

Vitez i Mladost odigrali su neriješeno (1:1) u drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na samom početku utakmice Ramović je pucao preko gola domaćih, na drugoj strani Kokot neprecizan.

Do kraja prvog dijela mreže su mirovale, mada je bilo sadržajno prvih 45 minuta. U nastavku puno više uzbuđenja.

Gosti iz Doboja kod Kaknja su preko rezerviste Mirze Rizvanovića poveli u 67. minuti, ali nisu dugo zadržali prednost.

U 78. minuti Nermin Varupa pogađa i donosi Vitežanima vrijedan bod. Pokušali su domaći do potpunog preokreta, ali je ostalo 1:1.

Mladost i Vitez sada imaju po dva gola. Mladost će u idućem kolu ugostiti Metalleghe, a Vitez ide na teško gostovanje u Tuzlu.

Vitez - Mladost 1:1 (Varupa 78/ Rizvanović 67)

Vitez: Tirić, Jevtić, Livaja, Muminović, Kokot, Dedić, Livančić, Đerić, Barišić, Sadiković, Kapetan.

Mladost: Hadžić, Galić, Bošković, Husić, Sušić, Šišić, Musić, Brkić, Ramović, Karahmet, Isaković.