Neočekivan poraz Plavih

Vitez na Grbavici očitao lekciju očajnom Željezničaru

Edmir Škorić

Željezničar i Vitez odigrali su posljednji susret petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Možda to niko nije očekivao ni vjerovao da će se dogoditi, ali Vitez je s 2:0 slavio na Grbavici.

Željezničar ne briljira ove sezone, posebno loše su Plavi odigrali na Tušnju, a nisu bili razigrani ni večeras na Grbavici protiv Viteza. Jesu kontrolisali sat vremena stvari na terenu, ali onda su razbijeni za 30 minuta.

Gosti su imali jasnu namjeru - ostati neporažen u Dolini ćupova i uspjeli su, mada vjerujemo da ni sami nisu očekivali da će na kraju kući ponijeti sva tri boda i to tako što će slaviti s 2:0.

Od početka utakmice Željezničar je pokušavao na snagu da dođe do prilika i gola, a Vitez je pametnom igrom znao da spriječi Plave u tome, a svoju šansu čekali su iz kontri.

U prvom dijelu Željo je prijetio najviše preko Nikolića, no njegovi udarci nisu previše ugrožavali gol Tirića. U 24. minuti Blagojević je imao dobar pokušaj iz slobodnjaka, ali je pucao ravno u golmana Tirića.

Memija na ubačaj Miroslava Stevanovića u 34. minuti šutira visoko preko gola. U nastavku su pali golovi, kontre su koštale Željezničar, koji je zaista bio očajan i neprepoznatljiv. 

Dvaput je Lendrić prijetio u prvih 15 minuta nastavka, no nije uspijevao da slomi otpor Vitežana, a onda u 75. minuti šok za domaće. Rašić je ubacio iz kornera, Kapetan uhvatio na spavanju domaću odbranu i golmana Kjosevskog, te glavom pogodio za 1:0.

Kada su domaći krenuli na sve ili ništa, svjesni da su na korak od novog razočarenja, stigla je nova kazna. Boccaccini je pogriješio, a Kokot zakucao loptu u mrežu bivšeg kluba, no nije slavio.

U 85. minuti velika glupost Blagojevića, koji je loptom u glavu pogodio Dedića pred očima sudije, pa je dobio direktan crveni karton. 

Kada se sve sabere i oduzme, Željo je bio očajan i ovo je jedna od onih noći kada svaki navijač tima s Grbavice želi da što prije svane. Nije bilo igre, nije bilo ideje, ni previše želje. Apsolutno ništa što bi priličilo igri kluba kakav je Željezničar.


Želji slijedi nova teška utakmica protiv Zrinjskog na Grbavici, Vitez će ugostiti Radnik. Na tabeli bolje stoji sada Vitez, koji ima osam bodova i na petom je mjestu, dok Željo ima bod manje i zauzima sedmo mjesto.

Željezničar - Vitez 0:2 (Kapetan 75, Kokot 80)

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Boccaccini, Kosorić, Memija, Blagojević, Šećerović, Nikolić, Lendrić, Husić, M. Stevanović. 

Potražite više informacija na temu WWin liga BiH:

Vitez: Tirić, Rašić, Jevtić, Kokot, Dedić, Livančić, Đerić, Barišić, E. Sadiković, Kapetan, Hodžurda.


Zeljeznicar-Vitez 0:1 by goloviliga
Zeljeznicar-Vitez 0:2 by goloviliga
Blagojevic by goloviliga
Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.