Početak argentinskog fudbalskog prvenstva odgođen je do daljnjeg u utorak zbog dugova.
"Izvršni odbor Argentinskog fudbalskog saveza odlučio je jednoglasno u utorak da prvenstvo u svim kategorijama ne može početi kako je predviđeno", saopšteno je iz AFA-e.
Prvenstvo za prvu ligu Apertura, čiji se prvi dio sezone igra od avgusta do decembra, trebalo je početi 14. avgusta.
Argentinske ekipe koje sudjeluju u Copa Sudamericana, južnoameričkom ekvivalentu Evropske lige, ne bi trebali biti pogođeni ovom odgodom kao ni reprezentacija pod vodstvom Diega Maradone.
U saopštenju se navodi kako AFA pokušava naći odgovarajuće rješenje za problem klupskih dugova.
Sjedište AFA u centru Buenos Airesa napalo je oko stotinu nezadovoljnika ovom odlukom koji kamenjem razbijali prozore te tražili ostavku predsjednika Julia Grondone.
Neki od argentinskih najvećih i najuspješnijih klubova su među najvećim dužnicima, među kojima su južnoamerički prvaci River Plate, Racing Club i Independiente.
Izvori bliski poreznoj upravi tvrde da klubovi duguju vladi 300 miliona argentinskih pezosa (74,43 miliona dolara), uz dugove AFA-i i vlastitim igračima.
U ponedjeljak je AFA zatražila od televizijskih kuća da televizijska prava za ovu sezonu budu revidirana na 720 miliona pezosa s najprije dogovorenih 268 miliona.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Oglasio se poznati reditelj
Samo se on čekao: Emir Kusturica donio istinu o Jokiću, a zatim napravio za Vučića neoprostiv potez
Teške optužbe iz Prištine
Jači i od Vučića! Ovo je srpski moćnik iz sjene koji Kosovo drži u šaci: "Drži nas kao taoce"
Kakve riječi teniske ikone
Vučić je čuo, Srbija je čula: Novak Đoković iz Londona poslao poruku za sva vremena!
Turci donijeli veliku vijest
Jose Mourinho zapečatio sudbinu Dominiku Livakoviću?! "Nećeš braniti zato što si..."
Ideja koja bi mogla na adresu UEFA-e