Košarkaši Denver Nuggetsa poraženi su na gostovanju u Staples Centru u Los Angelesu rezultatom 120:116.
Dueli ovih ekipa obično budu zanimljivi i sadržajni, pa je i večeras u Staples Centru publika mogla da uživa u dobroj košarci, a tome svjedoči i konačan rezultat i 236 ubačenih poena.
Domaći tim je s 8:0 krenuo u meč, brzo je imao i 11 razlike, a prva dionica okončana je rezultatom 30:30. Na poluvremenu je bilo 59:54 za goste, da bi poslije tri četvrtine domaći imali 81:76 vodstvo. U zadnjoj četvrtini Nuggetsi su dobrim dijelom bili u vodstvu.
Nekoliko su se puta smjenjivali timovi u vodstvu, da bi na kraju Lakersi trijumfovali sa 120:116, što im je 17. pobjeda ove sezone, dok je Denver na omjeru 21-26.
Young je sa 23 poena bio najefikasniji igrač Lakersa, Russell je dao najveći doprinos u pobjedi sa 22 poena, 10 asistencija i sedam skokova, dok je na drugoj strani Chandler ubacio 26 poena uz devet skokova. Naš Jusuf Nurkić je ubacio jedan poen uz jednu asistenciju i četiri skoka, a igrao je ukupno 12 minuta.
Promo
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Gube u prijateljskoj utakmici od Kanade
Ako Barbarez gleda Rumune ima razlog za smijeh! Golman "ludovao", pa lupao, Lucescu tužno sve gledao
Opet ih je naljutio
Albanci ne dolaze u Beograd zbog Vučića, u Srbiji lude: "Diktator..."
Džikić je poznat po mislu za ironiju
"Ja sam Srbin, to je zemlja inače poznata po savršenom miru i strpljenju"
Spustio se nekoliko rangova niže
Nekada je bio ljubimac navijača FK Sarajevo: Dušan Hodžić predstavljen u novom klubu
Stvari se mijenjaju
Slavlje na Kosovu, uspjeli su - Španci im se predali i prvi put ih "priznali"!
Očito je zadovoljan saradnjom u redovima Zmajeva