Njemačka Bundesliga

Remi Schalkea i Hoffenheima

Ekipe Schalkea i Hoffenheima podijelile su bodove odigravši 1:1 u meču 22. kola njemačke Bundeslige.

Schalke je poveo već u 5. minuti nakon pogotka kojeg je postigao Schopf. To je bio i konačan rezultat prvog dijela meča.

Nastavak je ponudio još jedan gol i to u mreži domaće ekipe. Strijelac za bod gostima bio je Rudy u 79. minuti nakon asistencije Zubera.

Naši reprezentativci Sead Kolašinac i Ermin Bičakčić igrali su do 82., odnosno 60. minute.

Schalke je nakon ovog remija ostao na 12. mjestu sa 27 bodova, dok je Hoffenheim sada četvrti sa 11 bodova više od današnjeg rivala.