Neostvarena želja selektora Orlova

Muslin želio Prijovića, FIFA rekla ne

Slavoljub Muslin danas je objavio spisak igrača na koje računa u predstojećem kvalifikacionom meču protiv Gruzije.

U timu je bilo nekoliko noviteta, s obzirom da su pozvani nekadašnji Orlići, Uroš Đurđević i Mijat Gaćinović, fudbaleri koji imaju zapaženu ulogu u svojim timovima.

Međutim, iskusni strateg imao je još jednu želju, a to je napadač PAOK-a Aleksadar Prijović koji ima sezonu iz snova u crno-bijelom dresu ali nažalost nije dobio odobrenje Svjetske fudbalske federacije (FIFA).

"Smatramo kako je Prijović tip igrača koji bi nama odgovarao na poziciji napadača. Ali, nismo uspjeli da dobijemo dozvolu FIFA-e iz razloga što je on prvo igrao za Srbiju, a potom i za Švicarsku", rekao je Muslin.

Selektor Orlova osvrnuo se i na mlade snage.

"Uroš i Mijat sami su se nametnuli svojim igrama. Mislimo kako oni zaslužuju poziv u A tim. S toga, imat će priliku da se dokažu", zaključio je Muslin.

Promo

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.