OK Kakanj angažirao osmo pojačanje

Luka Šuljagić umjesto Almontea

Umjesto najavljenog Juan Eury Almonte iz Dominikanske Republike, čelnici Odbojkaškog kluba Kakanj  angažirali su Luku Šuljagića (23), bivšeg igrača Budvanske rivijere (2004-2007), koji je posljednje dvije sezone igrao u francuskom prvoligašu Tourcoing Lille Metropole, koji je u sezoni 2008/2009 u finalu pley-offa za prvaka francuske  poražen od ekipe  Paris Volley, a u finalu Kupa od ekipe Tours Volley-Ball.

Luka Šuljagić igra na poziciji srednjeg blokera i zabilježio je 15 nastupa za reprezentaciju Crne Gore.

Šuljagić je potpisao jednogodišnji ugovor i čim dobije certifikat imat će pravo nastupa. Međutim, sigurno će, baš kao i Aleksandar Karišik, koji je stigao iz Mladog Radnika iz Požarevca (Srbija) zbog administrativne procedure morati pričekati par kola da debitira u dresu Kaknja.

Dolazak Šuljagića predstavlja veliko pojačanje jer je odlaskom Zafirova, Mičića, Brakmića i Kambića pozicija srednjeg blokera postala najdeficitarnija.Njegovo internacionalno iskustvo itekako će dobro doći, pogotovo u nastupu u Challenge kupu protiv Vojvodine.

Angažiranjem Šuljagića, lista pojačanja je definitivno zaključena.Podsjećamo, ranije su stigli primači-pucači Abdel Zolota i Luis Hernandez, srednji blokeri Aleksandar Karišik i Selvedin Karić, korektor Selmir Bešlić, dizač Željko Ćorić i libero Ahmed Fejzić, koji se nakon polugodišnje pauze vratio u redove Kaknja.

Promo

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.