Velika borba viđena je na terenu između bh. i danskog predstavnika

Pripremni meč u Antaliji

Mladost poražena od Helsingora

Fudbaleri Mladosti iz Doboj Kaknja poraženi su danas u pripremnom meču u Antaliji od danske ekipe Helsingor rezultatom 0:1. Tim Edisa Mulalića svoje šanse u današnjem meču nije iskoristio i na kraju danski tim slavi pobjedu.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga, Mladost je bila ta koja je prva prijetila protivničkom golu. Igrala se 25. minuta, u šansi je Dalibor Pandža, ali šutira pored gola.

Već u narednom napadu danski tim stiže do gola. Mrežu Emila Velića pogađa Mortensen za prednost od 0:1.

Dvije minute kasnije nova šansa za Helsingor, a mrežu Mladosti spašava Velić sjajnom odbranom.

Do kraja prvog dijela nije bilo previše uzbuđenja i na odmor se otišlo vodstvom danskog tima od 0:1.

Nastavak je ponudio dosta aktivnu igru sa obje strane uz nekoliko soldinih pokušaja prema golu, posebno Helsingora. Vrijedi izdvojiti pokušaj ekipe iz Doboj Kaknja preko Marafe u 71. minuti, ali njegov udarac nije precizan.

Isti igrač je u 85. minuti propustio još jednu veliku šansu. Nakon ubačaja sa lijeve strane sa nekoliko metara ne pogađa mrežu i loptu šalje pored gola.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i danski tim je stigao do trijumfa u ovom duelu.