Druga pobjeda u sezoni

Bayern uvjerljivo slavio kod Stuttgarta

Nogometaši Bayerna nastavili su u dobrom ritmu. Nakon što su prošle sedmice savladali Hoffenheim, danas je na red došao Stuttgart, protiv kojeg su u okviru 2. kola Bundeslige slavili s uvjerljivih 3:0.

Pitanje pobjednika bavarski tim je vrlo brzo riješio, ako je uopće ikada to i bilo u pitanju.

Do prednosti Bayern je stigao u u 37. minuti preko Goretzke, a isti igrač je u 62. minuti asistirao Lewandowskom za prednost od 2:0 na Mercedes-Benz Areni u Stuttgartu.

Konačni rezultat je postavio Muller koji je uz asistenciju i pogodak zasigurno bio jedan od igrača utakmice.

Bayern će u narednom kolu, nakon reprezentativne pauze, biti domaćin Bayeru iz Leverkusena.