Nakon pobjede nad Alžirom

Zidan: Bila je to utakmica mog života

Edmir Škorić

Napadač dortmundske Borussije Mohamed Zidan opisao je pobjedu Egipta protiv Alžira u polufinalu Afričkog kupa nacija 'utakmicom života'.

Mohamed Zidan postigao je jedan od četiri gola Egipta u velikoj pobjedi nad Alžirom. Egipćani su se tako plasirali u finale AKN, a ono što je njima vjerovatno i još važnije, to je osveta Alžircima zbog ispadanja u doigravanju za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

"Milion puta smo bili bolji od Alžira i to je najbolji način da vratimo naš ponos. Za mene, ovo je najbolja utakmica u mom životu", kazao je Zidan.

Egipat će u nedjelju u finalu Afričkog kupa nacija igrati protiv Gane koja je slavila minimalno protiv Nigerije (1:0). Podsjetimo, Faraoni imaju priliku osvojiti sedmu titulu Afrike.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.