I političari protiv Domenecha

Novi talas nezadovoljstva javnosti zapljusnuo je francusku nogometnu reprezentaciju i njenog selektora Raymonda Domenecha nakon poraza od Španije u prijateljskoj utakmici odigranoj u srijedu u Parizu.

Navijači, mediji i poneki igrači, odavno su okrenuli leđa kontroverznom selektoru, kome je novi "šamar" stigao u vidu prozivke skretarke za sport u Vladi Francuske, Rama Yade.

"Domenech je trebalo da bude otpušten još 2008. godine nakon  neuspjeha na Evropskom prvenstvu", rekla je Yade za francuski radio "East" i konstatovala, da Francuzi imaju vanserijske igrače, ali ne i tim.

"Sramota je da igramo toliko loše. Imamo odlične igrače, ali selektor do sada nije uspio da napravi tim. Razumijem reakciju publike kojoj mnogo znači uspjeh nogometnog tima. Nezadovoljni su i to su pokazali protiv Španije. Mislim da bi nacionalni nogometni  savez morao da izvrši reorganizaciju na svim nivoima nakon Svjetskog prvenstva", dodala je ona.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.