(Foto: EPA)

Prijateljske utakmice

Arsenal pobijedio Bayern, Evropa tri od tri protiv MLS-a

Arsenal je u susretu Internacionalnog kupa šampiona savladao minhenski Bayern rezultatom 2:1.

Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, a do vodstva je prvi stigao Arsenal. Igrala se 49. minuta meča kada vlastitu mrežu pogađa Poznanski za prednost od 1:0.

Bayern je do izjednačenja stigao u 71. minuti. Sjajan centaršut Gnabryja u pogodak pretvara Robert Lewandowski za 1:1.

Ipak, u samom finišu utakmice Arsenal stiže do trijumfa. Eddie Nketiah je iskoristio lošu reakciju odbrane Bavaraca i pogađa za 2:1.

Evropski timovi su bili veoma uspješni protiv predstavnika MLS-a i ostvarili su tri pobjede.

Sevilla je sa 3:1 pobijedila Dallas, istim rezultatom je Borussia Dortmund savladala Seattle Sounders, dok je Aston Villa sa 3:0 savladala Minnesotu.