Pravila su ga spriječila da premaši i brojku od 100 poena
Čudesna partija mladog igrača: Ima 13 godina, igrao je 20 minuta u meču i postigao je 78 poena!
Mladi košarkaš argentinskog Penarola, Francisco Zustovich, je ovih dana dospio na naslovnice mnogih medija.
Naime, ovaj 13-godišnji igrač koji vuče korijene sa ovih prostora je postigao čak 78 poena u meču koji je njegov tim igrao protiv Bolivara de Carlos Paza.
Ono što je još zanimljivije je da je mladi Zustovich odigrao samo dvije četvrtine i stigao do ovog broja poena.
On je odigrao prvu i posljednju četvrtinu, jer u argentinskom prvenstvu za njegov uzrast igrači ne smiju provesti na parketu više od 20 minuta.
Vjerovatno bi Zustovich premašio i brojku od 100 poena da nije ovog pravila, ali je i 78 poena nevjerovatan broj.
Na samom početku meča, on je postigao 27 od 28 poena svog tima, a zatim je u posljednjoj četvrtini ubacio čak 51 poen.
Njegova statistika je na kraju meča bila takva da je za dva poena gađao 29/33, za tri poena 1/5, a slobodna bacanja 17/26. Ipak, ni ovaj njegov nevjerovatan podvig nije bio dovoljan Penarolu da stigne do pobjede, te je nakon produžetaka poražen sa 113:112.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Amorim mu odlučio dati drugu šansu
Crveni dio Manchestera je u nevjerici zbog povratka otpisan igrača!
Nije mu se dopalo
Erling Haaland žestoko prozvao klub zbog raskida ugovora!
Slavili sa minimalnih 1:0
Igru briši, bodove piši: Hrvati jedva pobijedili Farska Ostrva, zna se šta Dalića najviše zabrinjava
Džikić je poznat po mislu za ironiju
"Ja sam Srbin, to je zemlja inače poznata po savršenom miru i strpljenju"
Obzirom na cijelu situaciju