Najbolji atletičar na svijetu, Usain Bolt, na mitingu Dijamant lige došao je do nove pobjede. U utrci na 200 metara slavio je sa veoma dobrim vremenom 19.76.
U Šangaju je nastavljeno takmičenje "IAAF Dijamatsna liga", a ovaj put u centru pažnje bila je utrka na 200 metara, koja je očekivano pripala Jamajčaninu.
U svom premijernom nastupu Bolt je napravio novi rekord mitinga i tako ponovo zadivio svijet. Do sada je taj rekord držao njegov sunarodnjak Asafa Powell. Na drugom mjestu, sa 58 stotinki zaostatka, završio je Amerikanac Angelo Taylor. I na trećem mjestu završio je Amerikanac, Ryan Bailey.
Kod atletičarki je na 100 metara slavila Carmelita Jeter (Amerikanka), dok je na drugom mjestu sa 20 stotinki lošijim vremenom završila Shelly-Ann Fraser.
Promo
Beskamatni namjenski kredit za kupovinu energetski efikasnih proizvoda u Techno Shop prodavnicama
Učinite štednju energije mogućom uz Raiffeisen banku i Techno Shop
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Bit će puno posla za Hrvata
Modrić uživao s Noletom, a danas stigla vijest koja mu je otvorila oči: Nije ni svjestan šta ga čeka
Nije mu bilo lako odabrati
Najveća krađa Srbije porijeklom je iz BiH, a izdao je Njemačku: "Ma, ovo prezime je srpsko"
Uskoro zvaničan potpis
Zvezdan Terzić je večeras morao priznati poraz: Dušan Tadić je odabrao novi klub!
Nude ga na sve strane, ali...