Svjetsko prvenstvo u Južnoafričkoj Republici počinje za šest dana. Nažalost, zbog povreda na najvećoj svjetskoj nogometnoj smotri nećemo gledati nekoliko vrhunskih nogometaša.
Napad Obale Slonovače bit će daleko manje opasniji bez Didiera Drogbe. Napadač Chelseaja se povrijedio u kontrolnoj utakmici protiv Japan (2:0).
Velikih problema pred SP ima i njemački selektor Joachim Loew, koji je sa spiska zbog povreda morao izostaviti Michael Ballacka, Heiko Westermanna, Marcell Jansen, Christian Traesch, Simon Rolfes te golman Bayera, Rene Adler.
Kapiten engleske nogometne repezentacije, također, nema sreće da od 11. juna do 11. jula brani boje svoje zemlje na Mundijalu u Južnoafričkoj Republici. Ferdinand je zadobio jednu povredu na treningu reprezentacije u Rustenburgu, no kasnije se ispostvilo da se radi o povredi lijevog koljena. Selektor Fabio Capello nešto je ranije ostao i bez iskusnog veznjaka Davida Beckhama.
Michael Essien povredu vuče od decembra prošle godine, te je bio primoran propustiti i Afrički kup nacija. Priželjkivao je oporavak do SP-a, no nažalost po selekciju Gane, selektor Milovan Rajevac morao ga je ukloniti sa spiska.
Loša vijest prije desetak dana stigla je i iz Francuskog nogometnog saveza. Zbog problema sa probavom SP će propustiti zadnji vezni igrač madridskog Reala, Lassana Diarra.
Strah je i u taboru argentinske reprezentacije. Jučer je Interov napadač Diego Milito sa bolnom grimasom na licu napustio trening, no još uvijek nije poznato hoće li i koliko Milito pauzirati. Osim Milita, Maradona u napadu ima prave strojeve - Lionel Messi, Gonzalo Higuain, Carlos Tevez...
Posljednji trener Italijana bio je koban za Andrea Pirlu. Glavni kreativac igre Azzurra i AC Milana isteknu je list drugog stepena i postoji mogućnost da ne nastupi na Mundijalu. U društvu reprezentativnog ljekara se Pirlo vratio u Milan.
Fernando Torres, napadač Liverpoola, mogao bi ostati uskraćen za nastupe na SP-u, iako je na spisku od 23 igrača koje je pozvao Vicente del Bosque. Torres nije odigrao niti minute u pripremnim utakmicama i pitanje je može li se oporaviti do prvog susreta u grupnoj fazi.
Na spisku selektora Radomira Antića je Nemanja Vidić, no stoper Manchester Uniteda i prvi stub srbijanske odbrane ima povišenu temperaturu, pa postoji bojažnost da bi mogao propustiti određene utakmice, bar one u grupnoj fazi.
Zaista, Svjetsko prvenstvo bez gore navedenih imena neće biti isto, a podsjetimo da su svi "otpisani" spletom nesretnih okolnosti, odnosno glavni razlog za to su povrede.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Pomaže Rossonerima i van terena
Modrić pokazao Ibrahimoviću pravo lice i već "završio" Milanu novo pojačanje i to iz Real Madrida
Simanić se osjeća izdanim
Srbija je večeras izdala i ponizila svog junaka: "Ja vama slavu i radost, vi meni žalost"
Velež ostvario pobjedu
Čudo Almedina Ziljkića na Areni Rođeni!
Teške optužbe iz Prištine
Jači i od Vučića! Ovo je srpski moćnik iz sjene koji Kosovo drži u šaci: "Drži nas kao taoce"
Oglasio se poznati reditelj
Samo se on čekao: Emir Kusturica donio istinu o Jokiću, a zatim napravio za Vučića neoprostiv potez
Oproštajan intervju od Reala