Nogometaše Južne Afrike je jučer na treningu posjetio predsjednik države Jacob Zuma.
"Došao sam ovdje da vas potaknem kako je Južna Afrika 100 posto uz vas", kazao je Zuma, koji je potom pročitao i izjavu bivšeg predsjednika Nelsona Mandele (92), koji je rekao kako "FIFA-ino Svjetsko prvenstvo znači više od same igre, te da simbolizira moć nogometa kako bi se zbližili ljudi iz cijelog svijeta, bez obzira na jezik, boju kože ili njihovo političko ili vjersko uvjerenje".
Prava euforija vlada u Južnoj Africi, a prvi susret Bafana Bafana igra u petak protiv Meksika na Soccer City stadionu. Ovoliku podršku Južnoafrička nogometna vrsta nije imala još od 1996. godine, kada su osvojili Afrički kup nacija.
Momčad je nedavno posjetio i sam bivši predsjednik i najveća ličnost države, Nelson Mandela.
"Njegova nazočnost je dovoljna za veliku motivaciju u momčadi", kazao je napadač Južnoafričke Republike, Bernard Parker.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Teške optužbe iz Prištine
Jači i od Vučića! Ovo je srpski moćnik iz sjene koji Kosovo drži u šaci: "Drži nas kao taoce"
Čeka nas dosta uzbuđenja
Kuglice nisu imale milosti, sve će da gori, Crvena zvezda stiže u Hrvatsku
Pomaže Rossonerima i van terena