Odmah po završetku sezone u kojoj su osvojili duplu krunu i u Challange Cupu došli do osmine finala, Kakanj su napustili primači Haris Zolota i Luis Hernandez, srednji bloker Luka Šuljagić i libero Ivan Knežević.
Kakanjci su ostali bez kompletne postave jer je sidro digao i reprezentativni dizač Željko Ćorić.Ovaj vrsni tehničar, koji je prošle godine iz Vojvodine(Novi Sad) stigao u rodni Kakanj, potpisao je dvogodišnji ugovor za Hypo Amsteten(pobjednik Kupa Austrije).
"Minula sezona bila je izuzetno uspješna za Kakanj i mene osobno, jer smo osvojili duplu krunu i u Challange Cupu stigli do osmine finala,gdje smo poraženi od Peruđe.Moja igra nije ostala nezapažena i stigle su brojne ponude.Najbrži i najkonkretniji bili su Austrijanci.Hypo Amsteten ima velike ambicije u novoj sezoni i to me posebno raduje", kazao je Željko Ćorić.
Iz prošlosezonske postave ostao je samo korektor Samir Salihović, dok je neizvjestan status srednjih blokera Aleksandra Karišika i Selvedina Karića, koji čekaju isplatu zaostalih dugovanja i razgovor sa predsjednikom Edinom Sikorom oko produženja ugovora.
Bez obzira na brojne odlaske, u Kaknju nisu zabrinuti jer mnogi igrači nude svoje usluge i prema riječima tehničkog sekretara Kazima Ivića "Građevinari" će ponovo imati tim koji će biti u borbi za prvaka BiH.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Naredni protivnik Zmajeva
Austrija slavila protiv Kipra ali svi će pričati o kontroverznom penalu i prekidu utakmice
Na Marakani milioni, ali...
Turci objavili zaradu Crvene zvezde od prodaje Cherifa Ndiayea - Nije ono čemu su se nadali
To će biti dan za pamćenje
Bosanci pišu najljepšu fudbalsku priču u Evropi: Klub iz petog ranga igra historijsku utakmicu
Stvari se mijenjaju