Lendrić zabio za pobjedu

FK Željezničar u finišu do pobjede protiv Krupe

Željezničar je danas u prijateljskom meču savladao ekipu Krupe rezultatom 2:1.

Loše vrijeme i jaki udari vjetra pravili su ogromne probleme fudbalerima, ali smo u prvom dijelu ipak vidjeli dva gola.

Željezničar je bio bolji tim na terenu. Prvu pravu šansu ima Veselinović u 26. minuti, šutirao je preko prečke. Minut kasnije Kolak zaustavlja udarac Juričića.

Ipak, napadi Željezničara isplatili su se u 29. minuti. Dosuđen je penal, a Semir Štilić rutinski pogađa za 1:0.

Krupa se potom budi i u 34. minuti Muftić sjajno skida udarac Ćivića, no deset minuta kasnije golman Plavih je nemoćan. Za 1:1 pogodio je Pavlović i ovim rezultatom se odlazi na odmor.

Mirno je bilo u uvodnim minutama nastavka. Čeliković u 60. minuti dobro prijeti golu Krupe, promjene rezultata nema.

Zatim je Krupa preuzela terensku nadmoć. Ipak, falila je završnica ovom timu, dok se Željezničar probudio tek u finišu.

Buđenje je Plavima donijelo i pobjedu. Igrala se 85. minuta kada je na asistenciju Zeca mrežu Krupe za konačnih 2:1 pogodio Ivan Lendrić.