Okružen nevjerovatnim pejzažom

Stadion koji je čudo prirode: Na utakmice putujete brodom, stijene služe kao tribine

Haris Zilić

Norveška nema neke veliike fudbalske stadione, ali definitivno ova država na sjeveru Evrope ima najčudniji, a neki će reći i najljepši stadion na svijetu.

Pomenuti stadion smješten je u ribarskom mjestu Heningsver i svojim pejzažom okolinom defitivno je turistička atrakcija.

Na pomenutom stadionu igra lokalni klub Heningsver IL koji se tkamiči u nižim norveškim ligama.

Stjenovito ostrvo na kojem se nalazi stadion okružuju prelijepe stijene, a oko igrališta nalazi se tek malo ceste, koja služi kao prilaz terenu. Gotovo svaka lopta može završiti u moru, tako da su i zanimljive utakmice na ovom stadionu.

I samo selo plijeni pažnju zbog predivne arhitekture, drvenih kućica, a stadion nem atribine, tako da i oni malobrojni gledatelji mečeve prate s obližnjih stijena.

Interesantno da ekipe na gostovanja dolaze brodovima i trajektima, što svakako daje posebnu draž kada se igra protiv ovog zanimljivog lokalnog kluba iz Norveške.

Promo

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.