Posljednju utakmicu četvrtog kola italijanske Serije A odigrali su Juventus i Palermo, a prvu prvenstvenu pobjedu slavili su Sicilijanci (1:3), nadigravši favorizovane domaćine.
Iako su u prethodna tri kola osvojili svega jedan bod, nogometaši Palerma večeras su napravili senzaciju i, usred Torina, savladali Juventus.
Marco Storari, domaći golman, loptu je iz vlastite mreže morao vaditi već u drugom minutu susreta. Bivši golman Milana je najprije odbranio udarac napadača Pinille, ali je "odbijanac" u njegovu mrežu pospremio Pastore udarcem sa petnaestka metara.
Palermo je u 62. minuti preko Iličića povećao prednost, a dileme oko pobjednika, ako ih je uopšte i bilo, riješene su pet minuta prije kraja utakmice. Bovo je sjajnim slobodnjakom sa 35 metara matirao Storarija za ubjedljiv poraz očajnih Torineza.
Tek je Iaquinta u 87. minuti na asitenciju Marca Motte donio zrno utjehe. Napadač Stare dame je u igru ušao početkom drugog dijela umjesto Pepea.
Juventus već u nedjelju dočekuje Cagliari, dok će isti dan Palermo ugostiti Lecce.
Serija A, 4. kolo:
Juventus - Palermo 1:3 (Iaquinta 87/ Pastore 2, Iličić 62, Bovo 85)
Promo
Oprema stigla u FK Posavina Miloševac i ŽVRK Sarajevo
Novi dresovi iz Mozzarta za nove šampion(k)e u Modriči i Sarajevu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
S usana im se moglo pročitati šta govore
Dok je Modrić ležao na terenu ono što su uradili Jovetić i Savić je zgrozilo sve na Maksimiru!
Crna Gora pala na Maksimiru
Noć za pamćenje na Maksimiru: Velika pobjeda Hrvatske u regionalnom derbiju!
Nakon debakla na Eurobasketu i poraza od Finske
Srbija je u totalnom šoku, ali ove riječi će tek da odzvanjaju: Pešićeva žrtva nije mogla da šuti
Specijalni pred novom avanturom