Od junaka do tragičara

Četiri gola i tri crvena kartona

Remi Herculesa i Villarreala

Posljednja utakmica sedmog kola Primere bila je ona koju su večeras bez pobjednika odigrali Hercules i Villarreal.Hurceles je vodio 1:0 i 2:1, ali je Villarreal na kraju ostao neporažen. Pored četiri gola utakmicu su obilježili žuti i crveni kartoni,ukupno je pokazano 10 žutih kartona i tri crvena.

Hercules je poveo u 26.minuti, Drenthe je izveo slobodan udarac, gosti nisu uspjeli namjestiti nedozvoljenu poziciju što je kaznio Valdez.Valdez je nakon postignutog gola krenuo slaviti pa zaradio povredu arkade nakon kontakta sa Mussachiom.

Gosti su uzvratili tri minute kasnije, Capdevila je ostao sam na drugoj stativi nakon brze akcije gostiju i problema nije bilo. U završnici provog dijela centralna figura na terenu je bio Trezeguet koji je prvo u 41.minuti na ubacivanje Drenthea odlično reagovao za 2:1, o onda je u 44.minuti zaradio crveni karton.U nastavku je Villarreal imao više od igre što je bilo za očekivati a gol za izjednačenje je stigao u 63.minuti,strijelac je bio Valero.

U tom periodu Hercules se okrenuo kontranapadima pa je zamalo jedna takva akcija završila golom, ali je šut Drenthe zaustavio golman gostiju.Lopez. U završnici utakmice je bilo dosta burno jer su gosti ostali sa devetoricom. U samo dvije minute su isključeni prvo Borja Valero, a nakon njega i Mateo Pablo Musacchio. Hercules je u posljednjih sedam - osam minuta imao priliku da napravi nešto s obzirom na brojčano stanje gostiju, ali se rezultat nije promijenio.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.