Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ispao je u četvrtfinalu ATP turnira u Beču od Austrijanca Andreasa Haider Maurera u dva seta - 7:6 (1), 6:4.
Čilić je još jednom razočarao izgubivši od 157. igrača svijeta, koji se na turnir plasirao kao "lucky-loser" iz kvalifikacija, a do Beča je imao samo jednu pobjedu u ovoj sezoni na ATP turnirima.
Čilić nije iskoristio "break" u prvom setu koji je potom otišao u "tie-break" u kojem je Međugorac osvojio samo jedan poen. Austrijancu je jedan "break" u drugom setu bio dovoljan za najveću pobjedu u karijeri jer je Čilić rangiran kao 14. na svijetu.
Haider-Maurer je na turnir u Beču ušao kao "lucky-loser" nakon što je Latvijac Gulbis odustao, a u 1. kolu je svladao najveću austrijsku tenisku legendu Thomasa Mustera u svom povratničkom ATP-dvoboju.
Promo
Mali fudbal izazvao veliko interesovanje publike
Najveći prijatelj domaćeg sporta: Mozzart uz futsal turnire u Srpcu i Modriči
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Morao napustiti Real
Koga je to u Madridu prozvao Isco? "Neki te jednostavno ne cijene"
Iznenađujuća, ali razumljiva odluka
Za nemirnu nedjelju u Srbiji pobrinuo se Đoković, razočarao je milione: "Izvinite, ali ja..."
Pokušao se sudržati, ali...
U Srbiji bijesni kada su čuli reakciju hrvatskog komentatora na gol Zvezde, jednostavno nije izdržao
Ne biraju se sredstva
Na obali Drine teška bruka srpskog fudbala u režiji Aleksandra Vučića: Ovo su tri žrtve!
Noćna mora na Slovence