Domaća ekipa došla do vodstva

Sve je eksplodiralo u Gabeli: Vile nosale Sarajevo, a onda se ukazao Nihad Šero!

Esmer Oštraković

Sjajnu utakmicu u Gabeli igraju GOŠK i Sarajevo, a iako su gosti favoriti, domaća ekipa je došla do vodstva.

Bilo je nekoliko dobrih prilika na obje strane u prih 40 minuta prvog poluvremena, ali lopta niti jednom nije zatresla mrežu.

Vodeći gol za GOŠK postigao je Nihad Šero i to nakon dosta sreće, ali mora se priznati da se sjajno snašao.

Naime, nakon što je dosuđen kornere za domaće Šero je šutirao glavom, ali je pogodio prečku i čini se da se Sarajevo odbranilo.

Lopta se odbija u peterac i to upravo Šeri koji onda uspijeva da pored velikog broja igrača Sarajeva postigne gol za 1:0.

Jasno je da će Sarajevo morati podići nivo igre u drugom poluvremenu ukoliko misle doći do poravnanja.

Veliku podršku navijača ima FK Sarajevo na ovoj utakmici jer Horde zla su zaista preplavile Gabelu.

Neprestana pjesma i povici "hoćemo pobjedu" čuje se sa tribine na kojoj su smješteni gostujući navijači.

Horde zla su svoj dio "posla" u prvom poluvremenu odradile jako dobro, ali to se ne može reći za fudbalere za koje navijaju.

Oni će morati dosta više pokazati u drugom poluvremenu, ako misle danas izbjeći poraz u Gabeli.

Dodajmo i to da je ovo historijska noć u Gabeli jer se utakmica igra pod svjetlima reflektora.