Skok u vis
Ponos Srbije - Angelina Topić donosi srebro iz RIma
Atletičarka iz Srbije, Angelina Topić, osvojila je srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu u Rimu u disciplini skok u vis.
Bila je to prva medalja za Srbiju na ovom prvenstvu, te drugo evropsko odlične za Topićevu, nakon što je bila bronzana u Minhenu prije dvije godine.
Zlatna medalja otišla je u ruke Jaroslave Mahučik iz Ukrajine, dok je Irina Geraščenko, također Ukrajinka, osvojila bronzanu medalju.
U dogovoru sa svojim ocem i trenerom Dragutinom, odlučila je Topićeva da ne skače preko prve zadate visine (182 cm), nego je odmah bez problema preskočila 186.
Ni letvica od 190 centimetara u drugom krugu nije bila problem, pa je Srbijanka preskočila iz prvog pokušaja.
Iz drugog pokušaja je preskočila 193 cm, kada je u Rimu počela kiša, no ni ona nije spriječila Topićevu da preskoči 195 cm i obezbijedi bronzu.
Treći pokušaj da preskoči 197 cm je bio uspješan i tada je obezbijeđeno srebro.
Mahučikova je iz prve preskočila 199 cm, Topićeva je odmah odlučila da ide na 201 i nije uspjela da dođe do ličnog rekorda i zlata.
Bilo kako bilo, ovo je svakako veliki uspjeh kako za Srbiju, tako i za samu Angelinu Topić.
Naročito je dojmila jednim nebeskim skokom u polufinalu, a koji možete pogledati klikom ovdje.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nakon poraza od Italije u 3. kolu
Dobre stare kalkulacije: Jasno je šta Bosni i Hercegovini treba za prolaz u drugi krug Eurobasketa!
Nakon debakla na Eurobasketu i poraza od Finske
Srbija je u totalnom šoku, ali ove riječi će tek da odzvanjaju: Pešićeva žrtva nije mogla da šuti
Danas je sve mnogo drugačije
Najteži potez karijere za Pešića, zvijezdu je zbog banane izbacio iz reprezentacije: "Krivo mi je"
Novi poraz 'Psihopate'
Vaso Bakočević došao u Zagreb, uzeo lovu i otišao kući uz nevjericu na licima ljudi
Press konferencija selektora Bosne i Hercegovine