Donna Vekić nastavila sa sjajnim igrama u New Yorku.
Najbolja hrvatska teniserka Donna Vekić se plasirala u treće kolo US Opena u New Yorku.
U dvoboju drugog kola Vekić je pobijedila Greet Minnen iz belgije sa 7:5 i 6:1.
Aktuelna viceprvakinja sa Olimpijskih igara je ovom pobjedom došla po četvrti put do najmanje trećeg kola na posljednjem Grand Slamu.
Vekić je uzvratila Minnen za ovogodišnji poraz na travi u nizozemskom 's-Hertogenboschu, gdje su odigrale prvi službeni međusobni dvoboj.
U prvom setu obje teniserke su držale svoje servise do rezultata 5:5, da bi u 11. gemu Vekić iskoristila priliku i došla do breaka.
U narednom gemu, Hrvatica lagano dolazi do osvajanja prvog seta.
Vekić je nastavila niz i u drugom setu. Povela je sa breakom 2:0, a Minnen je uspjela da osvoji tek treći gem.
Nakon toga dominacija Vekićeve koja je iskoristila obje break-lopte i četiri puta oduzela serrvis suparnici.
Naredna protivnica za Vekić će biti Peyton Stearns iz Sjedinjenih Američkih Država.
Stearns je prošle godine na US Openu stigla do osmine finala.
Ove dvije teniserke će igrati u petak, a to je njihov prvi okršaj u historiji.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Čeka nas dosta uzbuđenja
Kuglice nisu imale milosti, sve će da gori, Crvena zvezda stiže u Hrvatsku
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Ideja koja bi mogla na adresu UEFA-e
Kosovo i Bosna i Hercegovina dobili su najteži mogući udarac: "Te države ne postoje?"
Pomaže Rossonerima i van terena