Veliko slavlje Plavih nakon utakmice u Gabeli

Ćorić: Od početka smo kontrolirali utakmicu, Krpić: Želimo tri boda protiv Zrinjskog

Muhamed Bogilović

Sjajna atmosfera gostujućih navijača nakon večerašnje utakmice, a u nastavku donosimo i izjave aktera sa večerašnjeg susreta.

U utakmici šestog kola WWin lige Bosne i Hercegovine, FK Željezničar je savladao ekipu NK GOŠK sa visokih 3:0.

Plavi su utakmicu riješili u drugom poluvremenu kada su iskoristili igrača više i stigli do visoke pobjede u Gabeli.

Fudbaleri Željezničara su znali proslaviti večerašnju pobjedu sa najvatrenijim navijačima, Manijacima.

Manijaci su ponovo bili vjetar u leđa ekipi sa Grbavice, te su ostali i poslije utakmice da pozdrave svoje fudbalere.

Također, medijima se nakon utakmice obratio i šef struke Plavih, Denis Ćorić.

"Čestitke i jednoj i drugoj ekipi, pogotovo mojim momcima. Što se tiče same utakmice, od početka smo kontrolirali utakmicu. Sigurno je da crveni karton pomogao da dođemo do punog plijena.

Prvo poluvrijeme GOŠK se dobro branio. Promijenili smo formaciju, stavili dva napadača. Poslije smo se vratili na 4-2-3-1 i mislim da smo nakon pogotka otvorili utakmicu.

Moguće da je rezultat bio previsok, ali dobro se trebamo odmoriti i čestitam momcima. Čeka nas težak raspored utakmica i idemo dalje", rekao je Ćorić i osvrnuo se na dugu provjeru VAR-a u današnjem susretu:

"Naravno, treba vremena da se sve uhoda. Nije lako ni sucima ni svim akterima po pitanju VAR-a. Ja sam pobornik VAR-a i uvijek je dobrodošao VAR u našu zemlju."

Također, nakon utakmice izjavu za medije dao je i strijelac jednog pogotka, Sulejman Krpić.

"Mislim da smo se za ovu utakmicu spremali desetak dana, ali je crveni karton promijenio tok igre. Imali smo neke šanse u prvom poluvremenu, kasnije je šef napravio promjene i stigli smo zasluženo do tri boda. GOŠK-u čestitam na igri i želim im da izađu iz krize", rekao je Krpić i dodao:

Potražite više informacija na temu WWin liga BiH:

"Igramo pred našom publikom. Znamo da je Zrinjski jak, ali mi pred našom publikom idemo na tri boda. Nadamo se da ćemo osvojiti tri boda na Grbavici", završio je Krpić.

Podsjećamo, strijelci u večerašnjoj utakmici bili su Amer Hiroš u dva navrata i Sulejman Krpić.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.