Reprezentacija Australije je uspješno startala na otvaranju ovogodišnjeg Hopman Cupa u Perthu.U meču prvog kola grupe A, Australija je savladala Belgiju 2:1.Presudan je bio meč u miksu u kojem su Alicia Molik i Lleyton nadigrali Justine Henin i Rubena Bemelmansa 1-6,6-3,7-6(10-8).
Prvi meč su igrali Alicia Molik i Justin Henin koja je nakon 87.minuta upisala trijumf 4-6,4-6.Nakon prvog meča u Perthu može se reći kako je povratak Justin Henin na teniske terene bio više nego uspješan. Ona je svoj posljednji meč igrala na Wimbledonu prošle godine, nakon čega je stigla pauza zbog povrede lakta.
Kako se uspješno pobjedom vratila Henin, to isto je napravio i Lleyton Hewitt kojeg nije bilo od septembra i povrede ligamenata desne ruke.Hewitt je u dva seta bio bolji od 178. na ATP rang listi Rubena Bemelmansa 6-4, 6-3.Upravo je protiv Bemelmansa Hewitt odigrao posljednji meč prošle godine u borbi za opstanak u Svjetskoj grupi Davis Cupa. I tada je Hewitt je savladao Bemelmansa, ali je na kraju Belgija šokirala domaćine.
U miksu je kombinacija Henin/ Bemelmans odigrala odlično prvi set, Molik i Hewitt nisu uhvatili više od gema, ali se vratili na vrijeme i na kraju su za jednu loptu bili bolji.
Australija - Belgija 2:1
Alicia Molik - Justine Henin 4-6,4-6
Lleyton Hewitt - Ruben Bemelmans 6-4,6-3
Molik/Hewitt - Henin/Bemelmans 1-6, 6-3, 7-6(10-8)
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ponovo je bio bez dlake na jeziku i isprozivao Piksija kao nikad prije
Ovakav udar na režim se ne pamti! Zbog ovih riječi Rade Bogdanović više neće moći na TV ekrane
Evo koja imena su najbliža klupi Orlova
Da li se ovdje krije potencijalno ime selektora Srbije za naredni "olimpijski ciklus"?
Ubrzo će ipak sve biti kako treba
U Zagrebu ne mogu podnijeti odluku Zlatka Dalića - Odmah su Kovačević i Boban sjeli za stol s njim
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići