I Sarajevo "bacilo oko" na golmana Zrinjskog
Borac nije jedini bh. klub koji bi rado Marića vidio na svom golu · Saznajemo
Najbolji golman bosanskohercegovačkog fudbalskog prvenstva, Marko Marić, će na kraju ove sezone najvjerovatnije promijeniti sredinu, ali nije isključeno da ostane u Bosni i Hercegovini.
Marku Mariću sa Zrinjskim ističe ugovor na kraju sezone, a kako još uvijek nisu potpisali novi, sve je izvjesnije da će na ljeto napustiti Plemiće.
Svakako će to biti veliki hendikep za višestrukog bosanskohercegovačkog prvaka s obzirom na to da je Marić u protekle dvije godine pokazao da je riječ o vrsnom čuvaru mreže kojeg bi svaki tim rado imao u svojim redovima.
No, očito da Marić i Zrinjski nisu uspjeli postići dogovor oko potpisivanja novog ugovora pa ovaj sjajni golman nije više prvi izbor Marija Ivankovića, a kako će se definitivno rasplesti ova situacija s mnogo pažnje se prati i u bh. klubovima.
Ranije smo pisali da bi Marića prema neslužbenim informacijama u svojim redovima rado vidio Borac, no čini se da aktuelni prvak naše zemlje nije jedini koji je “bacio oko” na 29-godišnjeg golmana.
Navodno i u Sarajevu prate razvoj situacije te ga imaju u svojim planovima za ljetni prelazni rok. Istina, radi se o neslužbenim informacijama, ali s obzirom da će na tržištu biti malo slobodnih kvalitetnih golmana onda dobijaju na težini.
Iz izvora bliskih golmanu saznajemo da na svom stolu ima i par ponuda iz inostranstva od kojih dvije ozbiljne dolaze iz Hrvatske tako da će biti zanimljivo pratiti šta će na kraju odlučiti Marić.
Nije isključeno da ostane i u Zrinjskom ali u ovim momentima je takav scenarij najmanje realan, ali u fudbalu se stvari mijenjaju preko noći.
Inače, Marić je u Zrinjski stigao na početku 2023. godine iz grčkog Atromitosa. Veoma brzo se nametnuo stručnom štabu i u protekle nešto više od dvije godine bio je jedan od najboljih pojedinaca Plemića.
U ovoj sezoni je u prvenstvu branio na 18 mečeva. Primio je samo sedam pogodaka, a 12 puta je svoju mrežu sačuvao netaknutom.
Promo
Turniri u Bijeljini i Šamcu privukli brojnu publiku
Vikend u znaku futsala i basketa uz podršku Mozzarta
Podrška fudbalerima iz Kaknja i rukometašima iz Gornjeg Vakufa
Rudar i Sloga uz Mozzart do višeg ranga
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Meč od velikog interesa za Crvenu zvezdu
Bit će pakleno: Kolona Albanaca pred ponoć krenula po historiju, u Beogradu bi odmah potpisali da...
Susret je igran u Bačkoj Topoli
Scene s meča Lige prvaka u Srbiji će obići Evropu: Srpska braća započela, a Izraelci su onda...
Objavljeni detalji razgovora