FOTO: EPA

Borussija Dortmund uspjela ostvariti pobjedu

Sedam golova i na kraju pobjeda diva iz Bundeslige, ali Mamelodi ih je dobro namučio

Esmer Oštraković

Nogometaši Borussije Dortmund ostvarili su pobjedu od 4:3 u 2. kolu Svjetskog klupskog prvenstva protiv Mamelodija.

Nije utakmica dobro krenula za Borussiju jer je u 11. minuti viđeno veliko iznenađenje na ovoj utakmici.

Naime, Mamelodi je preko Ribeira stigao do prednosti od 1:0, a to kao da je naljutilo igrače tima iz Njemačke.

Samo pet minuta kasnije Borussija stiže do poravnanja preko Nmeche, a nakon toga se igralo otvoreno na obje strane.

Do preokreta i vodstva od 2:1 tim iz Njemačke stiže u 34. minuti kada je Guirassy matirao golmana Mamelodija.

U posljednjim momentima prvog poluvremena Borussija postiže i treći gol na susretu, a strijelac je ovaj put bio Bellingham.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Mudau je postigao autogol i bilo je 4:1 za Borussiju Dortmund.

Golom u 62. minuti Mamelodi je stigao do 4:2, a strijelac je bio Rayners.

Konačan rezultat postavljen je u sudijskoj nadoknadi utakmice kada je Mothiba pogodio za 4:0 nakon asistencije Lethlakua.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.