Finale igraju sutra protiv Chelseaja
Zvuči nevjerovatno: PSG-u transfer zavisi od ishoda sutrašnjeg finala Svjetskog prvenstva za klubove
Sutra će se odigrati veliko finale Svjetskog prvenstva za klubove između PSG-a i Chelseaja, a Parižanima je ishod ove utakmice posebno važan.
PSG je prošle sezone izdominirao evropskim fudbalom i osvojio sve trofeje koje je mogao osvojiti.
Parižani imaju mladu, potentnu ekipu koja izgleda zaista moćno i čini se kao da ih teško ko može zaustaviti.
Ipak, Chelsea će to probati uraditi u sutrašnjem finalu Svjetskog prvenstva za klubove koje se igra od 21 sat.
Pored trofeja i prestiža, Parižanima će ishod ovog finala posebno biti važan zbog realiziranja jednog transfera.
Naime, već odavno se štoper Bournemoutha - Ilia Zabarnyi povezuje sa dolaskom u redove aktuelnog evropskog prvaka.
U jednom trenutku je bilo sve dogovoreno između ova dva kluba, a naravno i Ukrajinac je veoma zagrijan za dolazak u PSG.
Međutim, kod ovog transfera je došlo do velikih komplikacija, prvenstveno što je Bournemouth odlučio da poveća cijenu koju traži za štopera.
Zabarnyi iza sebe ima jednu sjajnu sezonu u kojoj je bio jedan od najboljih igrača Trešnjica.
Zbog toga, ali i zbog toga što poznaju kupovnu moć PSG-a, Bournemouth je odlučio da "izvuče" što više novca za svoju zvijezdu.
Zasluženo?
Više nema nikakve dileme ko će biti proglašen za najboljeg fudbalera svijeta
Kako prenosi renomirani francuski list L'Equipe, transfer Zabarnyija će uveliko zavisiti od ishoda sutrašnjeg finala.
Osvajač Svjetskog prvenstva za klubove će dobiti dodatnih 34 miliona eura pored 90 miliona eura koje su zaradili tokom dosadašnjeg učešća.
Po pisanjima L'Equipea, PSG više ne bi razmišljao o cijeni za štopera i ispunio bi zahtjeve Bournemoutha ukoliko osvoje trofej i ovu novčanu nagradu.
Inače, Zabarnyi je svoju karijeru započeo u rodnoj Ukrajini u redovima Dinamo Kyiva, a od 2023. godine nosi dres Bournemoutha.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Wwin liga BiH, 6. kolo
Velež trese kriza: Posušje nosi bodove iz Mostara
Srbija sutra igra protiv Latvije
Piksi stao pred novinare u Rigi, jasniji nije mogao biti: "Daj Bože da ga više ne gledam do kraja"
Njegova povreda bila je ključna za današnji poraz
John Roberson rastužio cijelu Bosnu i Hercegovinu izjavom nakon poraza od Poljske
Nije mu se dopalo