Amar Beganović (FK Sarajevo) i Klemen Šturm (FK Velež) na Koševu

Osmo kolo WWin lige BiH

Derbi Bosne i Hercegovine na Koševu, Borac traži iskupljenje nakon šoka na Grbavici

Edah Hasanspahić

U osmom kolu WWin lige BiH u subotu nas očekuju dva uzbudljiva susreta. Glavni fokus je na Koševu, gdje Sarajevo dočekuje Velež, dok Borac u Banjaluci igra protiv Radnika.

Večeras od 18:30 sati na stadionu Asim Ferhatović Hase igra se derbi Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Veleža.

Bordo tim je pod imperativom pobjede nakon dva uzastopna poraza i lošeg plasmana na tabeli.

FK Sarajevo se trenutno nalazi na razočaravajućem osmom mjestu WWin lige BiH.

S druge strane, FK Velež dolazi u nešto boljoj atmosferi nakon što je u prošlom kolu slavio protiv Rudara Prijedor rezultatom 1:3.

Mostarci su tako prekinuli niz od tri uzastopna poraza.

Glavni sudija derbija je Antoni Bandić iz Gruda.

Njegovi pomoćnici su Josip Čolić iz Kupresa i Arnel Novalić iz Doboja, dok je četvrti sudija Ernis Džemidžić iz Goražda.

Za VAR provjere zadužen je Antonio Tomić iz Kreševa, a AVAR će obavljati Darko Gedžić iz Brčkog.

Šef stručnog štaba FK Sarajevo, Husref Musemić uoči susreta istakao je važnost i historiju ovog derbija: 

"Očekuje nas utakmica klubova s velikom historijom i tradicijom. Sarajevo i Velež su uvijek igrali zanimljive duele, a oba tima žele prekinuti krizu rezultata. Respektujemo Velež, ali nama odgovara samo pobjeda. Teško je gledati kako momci treniraju, a da rezultati to ne prate. Učinit ćemo sve da obradujemo navijače", poručio je Musemić.

Ni u taboru Veleža ne skrivaju da ih očekuje težak zadatak.

"Očekuje nas teška utakmica protiv rivala koji, kao i Velež, nije najbolje krenuo u sezonu", rekao je trener Goran Sablić.

Istakao je da su bodovi s Koševa izuzetno važni i da je još u dilemi oko taktike.

"Vidjet ćemo hoćemo li igrati kao u Prijedoru", naglasio je Sablić, podsjećajući na gostujuću pobjedu nad Rudarom.

Drugi meč večeri počinje u 20:45 sati na Gradskom stadionu u Banjaluci, gdje Borac dočekuje Radnik.

Banjalučani žele zaboraviti bolan poraz na Grbavici od Željezničara, gdje su nakon vodstva 0:2 na kraju izgubili 3:2.

Viceprvaci WWin lige BiH najavili su da su taj poraz ostavili iza sebe i da će protiv Radnika tražiti povratak na pobjednički kolosijek.

Radnik u Banjaluku stiže nakon remija sa Slogom i zauzima peto mjesto na tabeli s devet osvojenih bodova.

Gosti se nadaju da mogu doći do boda ili iznenađenja, kao što su to već dva puta pokazali u Sarajevu.

Potražite više informacija na temu WWin liga BiH:

Glavni sudija meča u Banjaluci je Dragan Todić iz Doboja.

Pomoćnici su mu Davor Maksimović i Dejan Lazić, također iz Doboja, dok će četvrti sudija biti Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.