Kagawa povrijeđen do kraja sezone

Edmir Škorić

Vodeća momčad njemačke Bundeslige, Borussia iz Dortmunda, do kraja će sezone nastupati bez japanskog veznjaka Shinjija Kagawe.

Japanac je u jesenskom dijelu Bundeslige postigao osam golova za Dortmunđane, te je predvodio "crno-žute" do prvog mjesta na tabeli.

On je, naime, slomio petu metatarzalnu kost u desnom stopalu u polufinalnom okršaju Azijskog kupa protiv Južne Koreje.

Borussijin trener Jurgen Klopp kazao je kako se ni u kojem slučaju ne može očekivati da se Kagawa vrati najranije tri mjeseca. Za njega je, dakle, sezona završena.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.