Drugi put u svojoj istoriji Peru je domaćin turnira Copa Americe za igrače do 20 godina na kojem učestvuje devet selekcija Južne Amerike.Ove godine prvenstvo ima posebnu težinu jer je kvalifikacijskom za čak tri takmičenja. Za SP koje se ove godine igra u Kolumbiji, za OI u Londonu naredne godine, te za Pan - Američke igre u Meksiku.
Dvije najbolje selekcije će na Olimpijadu u London, četiri najbolje na SP u Kolumbiju i Pan - Američke igre. S obzirom da je Kolumbija domaćin Svjetskog prvenstva, otvara se jedno mjesto više za Južnu Ameriku, pa će tako i petoplasirani na ovo veliko takmičenje.
Nakon prvog kruga,plasman u finalnu fazu su osigurale Argentina, Čile i Urugvaj iz grupe A, te Brazil, Ekvador i Kolumbija iz grupe B.U finalnoj fazi se opet sastaje svako sa svakim, što znači da će se još odigrati četiri kola. Jedno je već odigrano 31.januara. Ekvador je pobjedio Argentinu golom Edsona Montaña.Urugvajac Adrian Luna je presudio Kolumbiji, dok je Brazil nadigrao Čile 5:1 uz dva gola Neymara.
Copa America (U20) finalna grupa:
Urugvaj - Kolumbija 1:0
Brazil - Čile 5:1
Ekvador - Argentina 1:0
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Crvena zvezda još ne odustaje
Mitar Mrkela je večeras zatresao Beograd, nemoguće se upravo dešava: "Ponuda je tu"
Kako su završili, tako je počelo
Beograd i Srbija večeras na Marakani gledaju tužnu sliku srpskog fudbala
Čeka nas dosta uzbuđenja
Kuglice nisu imale milosti, sve će da gori, Crvena zvezda stiže u Hrvatsku
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Kakve riječi teniske ikone