Promjene u bh. fudbalu
Čeferin od sutra preuzima kontrolu nad bh. sudijama · Saznajemo
Spremaju se promjene u bh. fudbalu, kada je u pitanju Komitet za suđenje, a brigu o bh. sudijama vodit će Slovenac, Darko Čeferin.
Sutra je IO, a kako neslužbeno saznajemo jedna od tačaka dnevnog reda je Komitet za sudije odnosno imenovanje Čeferina za prvog čovjeka bh. sudija.
Prema nezvaničnim saznanjima očekuje se da prijedlog bude podržan.
O ovom raspletu, portal SportSport.ba je ranije pisao, a sutra bi sve trebalo dobiti i zvaničnu potvrdu.
Tako će Bosna i Hercegovina postati još jedna od država gdje se stranci brinu o sudijama, ali i ne prva u regionu.
Sličnu situaciju imamo u susjednoj Hrvatskoj.
Hrvatski nogometni savez imenovao je prošle godine Francuza Bertranda Layeca vodećom osobom za suđenje u HNL-u.
Također i Srbija je povukla identičan potez sredinom 2025. godine.
Na sjednici Odbora za hitna pitanja donijeta je odluka o imenovanju Domenica Messine za predsjednika Sudijske komisije Fudbalskog saveza Srbije.
U posljednje vrijeme suđenje na bh. terenima je koliko-toliko podnošljivije, a čini se da je tome kumovala i činjenica o dolasku stranih sudija, odnosno kako se počela provlačiti priča o imenovanju stranaca kao glavnih faktora u bh. suđenju.
Ko je Darko Čeferin?
Darko Čeferin je 56-godišnji bivši slovenski sudija.
Iza sebe ima veliko internacionalno iskustvo, a bio je jako poštovan dok je bio aktivan sudija.
Čeferin je aktivno sudio od 2000. do 2012. godine, a imao je i FIFA značku.
Pored Međunarodnih utakmica, bio je među najboljim slovenskim sudijama u Prvoj ligi Slovenije gdje je sudio i najveće utakmice slovenskog fudbala.
Kada je u pitanju Internacionalna karijera, posebno se istakao na reprezentativnim utakmicama gdje je sudio u šest kvalifikacionih ciklusa.
Promo
Od pametnog sata do prstena:
Raiffeisen banka prva u BiH lansirala potpuni spektar digitalnih novčanika
Večer za pamćenje uz mjuzikl Sarajevo moje drago
U Narodnom pozorištu održana promocija knjige “Lizozim – enzim budućnosti”
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Pojavio se u Areni
Beogradski muk nakon utakmice, a jedan čovjek je izazvao posebnu pažnju
Nakon toga sve se promijenilo
Ovaj čovjek je kriv što Dušan Tadić više ne igra za Srbiju, uradio je neoprostivo i više nema spasa
Tektonske promjene u FK Željezničar
Ulazak investitora na Grbavicu donosi i dobro poznato trenersko ime iz regiona?! · Saznajemo
Nestvarno drugo poluvrijeme